Історія школи
Історія школи 

Теплого жовтневого ранку, коли повноправною володаркою природи стала красуня осінь, вперше залунав дзвоник і велична споруда  Дубровицької середньої школи №2 наповнилася дитячим щебетом. Так розпочинається історія славнозвісної школи на Борку.

У 1965 році наша школа була однією з найбільших шкіл у північних районах на той час Ровенської області. Вона гостинно відкрила свої двері для 781 учня. Це були діти не лише з Дубровиці, але й навколишніх сіл. Ця поліська красуня зачаровувала всіх своїм величним виглядом . Але ми всі добре розуміємо, що відкриття нової школи - це тільки півсправи, найголовніше та найважливіше - попереду.

Саме з першого дня розпочалася справжня робота. Безумовно, всі знали, що спочатку не буде легко, але колектив молодих учителів-ентузіастів на чолі з Миколою Івановичем Могилою не боялися труднощів.

38 завзятих педагогів разом зі своїми вихованцями почали створювати у школі атмосферу домашнього тепла і затишку. Генератором ідей в той час була завуч, вчитель біології Марія Максимівна Завада.

Окрему історію можна розповісти про те, як садилися дерева біля школи, закладалися парк та фруктовий сад, яким цікавим було функціонування пришкільної дослідної ділянки.

Слід зауважити, що левову частку у розвиток патріотичного виховання  школярів вклала вчителька історії Феодосія Самійлівна Мамчур, яка створила у школі Зал бойової слави.

З 1971 по 1978 роки директором школи була Петровська Галина Григорівна. Школа продовжувала розвиватися. Учнів з кожним роком більшало. Змінювався і вчительський колектив. Розширювались кордони роботи піонерської дружини школи, якою із самого початку вміло керувала Бернацька Євгенія Іванівна, та комсомольської організації, комсоргом якої був Фурман Борис Макарович.

Окремою сторінкою в історії нашої школи є суспільно-корисна праця учнів. Вони доглядали фруктовий сад, вирощували овочі на дослідній ділянці, удосконалювали квітники.

 При школі, з моменту її відкриття, працював інтернат, розрахований на 30 місць. В ньому жили діти з віддалених сіл нашого району. Було організоване триразове харчування, вихователі постійно були з учнями в позаурочний час.

Народна мудрість каже: «Під лежачий камінь вода не тече». Справді, добрих результатів можна досягти лише завдяки кропіткій праці. І вчителі, і учні наполегливою працею досягли того, що біля школи зависочів тополево-вербовий парк на місці колишнього болота. Найбільшу радість учням приносив фруктовий сад, плоди якого щоосені з апетитом споживали учні. Фрукти, які залишалися, здавали на харчокомбінат, поповнюючи шкільну касу. Так само було з льоном. Його вирощували на дослідній ділянці і здавали його на льонозавод.

 День за днем, рік за роком спливало шкільне життя.

 З 1978 по 1986 роки директором школи був Розуменко Віталій Сергійович, а його заступником - Гогоц Богдан Йосипович. Шкільне життя йшло наміченим курсом. Функціонували гуртки, клуби, секції, політичний клуб «Прометей».

І знову гарні результати - призові місця на районних, обласних олімпіадах. У 1984 р. учень школи Янчук Олександр в нелегкій боротьбі здобув 2 місце в республіканській олімпіаді з фізики.

 Вчителі разом з учнями експериментували , осучаснювали навчально-виховний процес і шкільне життя. Так, у 1986 р, вчитель хімії Неоніла Петрівна Лясковець, започаткувала зі своїм класом День учнівського самоврядування,який  традиційно, ось уже більше 30 років, проводиться у нашій школі до Дня працівників освіти.

 Рік 1986-й.Директором стає Василь Павлович Попенко. І перша проблема, з якою він стикнувся - не вистачає навчальних кабінетів. Навчання в дві зміни - теж не вихід. Потрібно щось вирішувати. З цього моменту починається історія створення нашої добудови. Головне - розпочати. Через певний час шість світлих приміщень радо зустрічали своїх господарів - учнів початкових класів. На початку 90-х років в нашій школі навчалося 1100 учнів,працювало 120 вчителів, навчання відбувалося в дві зміни.

 Рік 2002-й - зміна керівництва. Молода, енергійна,заповзятлива - ці слова про нашого директора - Валентину Миколаївну Клюйко, яка разом з Цибульською Людмилою Володимирівною, заступником з навчально-виховної роботи вдихнули нове життя в школу.  Школа стала сучасною, модернізованою, але по-домашньому затишною, в якій працює прекрасний педагогічний колектив.

За більш як 50 років наша школа випустила у світ 2865 випускників, 290  випускників нагороджено золотою та срібною медаллю. Цих дітей в різні часи навчали і нині навчають 213 педагогів, які стояли біля першоджерел становлення школи, розвивали її і зараз працюють творчо і натхненно, утверджуючи власне «Я» школи на Борку.

Дубровицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2

Дубровицької районної державної адміністрації Рівненської області сьогодні
Дубровицька школа № 2 — загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів, що забезпечує здобуття освіти та профільну підготовку учнівської молоді. В закладі нині навчаються 444  учні в 21 класі.
Старша школа функціонує як профільна. В закладі введено природничо-математичний напрям (біотехнологічний профіль), філологічний напрям (профіль української філології). Організовано допрофільне навчання — поглиблене вивчення біології.
Навчально-виховний процес забезпечують 50 педагогів, з них 23 мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», 10 — звання «вчитель-методист», 10 — «старший учитель», 5 нагороджені знаком «Відмінник освіти України».
В закладі добре налагоджена методична робота В її структурі діють методичні об'єднання вчителів, психологічний практикум, педагогічні читання, семінари-практикуми, конференції, творчі звіти. Педагоги закладу є активними учасниками щорічних районних науково-практичних конференцій, лауреатами та переможцями районного й обласного ярмарку-конкурсу педагогічної творчості та щорічного конкурсу «Учитель року».
Дубровицька ЗОНІ І-ІП ступенів № 2 є базовою в Дубровицькому районі з математики, географії, фізичної культури, музичного мистецтва та з навчально-методичної проблеми «Використання проектних технологій у методичній роботі з педагогічними кадрами». Заклад є учасником районної творчої лабораторії з експерименту «Формування інноваційного освітнього простору шляхом упровадження сучасних освітніх технологій».
У закладі діє учнівське самоврядування, організації «Генерація Лідерів» (5-11 класи), «Країна Барвінкова» (1-4 класи). Наявні виховні центри: інформаційний прес-центр, дитяча мистецька вітальня, музейна експозиція «Історія рідної школи», фотоекспозиція «Наша шкільна родина», військово-патріотичний центр, національно-патріотичний центр, інформаційний центр з безпеки життєдіяльності
. У школі працюють факультативи, курси за вибором, секція шкільного МАНУ «Творча обдарованість».
Щороку учні школи є переможцями районних і обласних олімпіад з базових предметів, конкурсу-захисту робіт МАН, конкурсів інтелектуального та творчого спрямувань, спортивних змагань, активними й результативними учасниками всеукраїнських та міжнародних інтерактивних конкурсів «Кенгуру», «Левеня», «Колосок», «Лелека», «Соняшник», «Гринвіч», «Орлятко», «Галлус, «Кришталева сова», «Бобер». У 2013, 2014, 2015 роках школа перемогла у районній номінації «Суперзаклад року» за найбільшуВсеукраїнського рівнів серед ЗНЗ І-ІІІ  ст.
Учень школи Лотушко Володимир (10-й, 11-й клас) два роки поспіль у 2007, 2008 роках був переможцем IV етапу Всеукраїнської олімпіади з біології, отримав диплом III ступеня. Воротнюк Руслан, учень 9 класу, у 2009 році з біології та Міщур Надія, учениця 9, 11 класу, у 2013 році, 2015 році з географії були учасниками IV етапу Всеукраїнської олімпіади.
Щороку у рейтингу загальноосвітніх закладів І-ІІІ ступенів Дубровицького району за підсумками навчально-виховного процесу школа входить до трійки лідерів, а за підсумками 2011-2012 навчального року посіла І місце; є переможцем у районному огляді внутрішньо-шкільної методичної роботи. Методичний кабінет, кабінети математики, хімії, зарубіжної літератури, музичного мистецтва визнано кращими в районі.
У 2009 році школа стала переможцем районного і лауреатом обласного конкурсу «Загальноосвітній навчальний заклад року», у 2013 році - переможцем Всеукраїнської акції «Флагман освіти і науки України». Дубровицька ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 нагороджена у 2013 році Грамотою Міністерства освіти і науки України.
Трудовий колектив закладу щороку є переможцем районного огляду-конкурсу у підготовці до нового навчального року (2006 р. -1 місце, 2007 р. -II місце, 2008 р. - II місце, 2009 р. - І місце, 2010 р. - III місце, 2011 р. - II місце). У 2015 р. трудовий колектив закладу нагороджений Почесною грамотою Дубровицької райдержадміністрації та районної ради за якісну підготовку школи до нового 2015-2016 навчального року, у 2016 р.- Грамотою управління освіти Дубровицької райдержадміністрації, в 2017 р. - нагороджений Почесною грамотою Дубровицької райдержадміністрації та районної ради за якісну підготовку школи до нового 2017-2018 навчального року.

Основні освітні досягнення за 2016-2017 н.р.
Результати участі в олімпіадах, конкурсах, змаганнях.
Досягнення на районному рівні:
- 44 перемоги у ІІ турі Всеукраїнських олімпіад з базових предметів - І місце серед ЗНЗ  І-ІІІ ст. Дубровицького району за найбільшу кількість призових місць;
- 20 перемог у районних інтелектуальних та творчих конкурсах;
- 11 командних перемог у районній  Спартакіаді школярів з легкої атлетики, шашок, шахів, настільного тенісу, баскетболу та особистих спортивних перемоги.
Досягнення на обласному рівні:
- 6 олімпіадних та конкусних перемог;
- 14 перемог в інтелектуальних і творчих конкурсах;
- 12 спортивних перемог.

9 років школа співпрацює із Львівським регіональним центром оцінювання якості освіти і є пунктом тестування ЗНО, а Валентина Миколаївна Клюйко є відповідальною за пункт тестування.
 
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 
Меню сайту