Історія школи

    Історія школи 

    Теплого жовтневого ранку, коли повноправною володаркою природи стала красуня осінь, вперше залунав дзвоник і велична споруда  Дубровицької середньої школи №2 наповнилася дитячим щебетом. Так розпочинається історія славнозвісної школи на Борку.

          У 1965 році наша школа була однією з найбільших шкіл у північних районах на той час Ровенської області. Вона гостинно відкрила свої двері для 781 учня. Це були діти не лише з Дубровиці, але й навколишніх сіл. Ця поліська красуня зачаровувала всіх своїм величним виглядом . Але ми всі добре розуміємо, що відкриття нової школи - це тільки півсправи, найголовніше та найважливіше - попереду.

      

         Саме з першого дня розпочалася справжня робота. Безумовно, всі знали, що спочатку не буде легко, але колектив молодих учителів-ентузіастів на чолі з Миколою Івановичем Могилою не боялися труднощів.

          38 завзятих педагогів разом зі своїми вихованцями почали створювати у школі атмосферу домашнього тепла і затишку. Генератором ідей в той час була завуч, вчитель біології Марія Максимівна Завада.

    Окрему історію можна розповісти про те, як садилися дерева біля школи, закладалися парк та фруктовий сад, яким цікавим було функціонування пришкільної дослідної ділянки.

         Слід зауважити, що левову частку у розвиток патріотичного виховання  школярів вклала вчителька історії Феодосія Самійлівна Мамчур, яка створила у школі Зал бойової слави.

         З 1971 по 1978 роки директором школи була Петровська Галина Григорівна. Школа продовжувала розвиватися. Учнів з кожним роком більшало. Змінювався і вчительський колектив. Розширювались кордони роботи піонерської дружини школи, якою із самого початку вміло керувала Бернацька Євгенія Іванівна, та комсомольської організації, комсоргом якої був Фурман Борис Макарович.

         Окремою сторінкою в історії нашої школи є суспільно-корисна праця учнів. Вони доглядали фруктовий сад, вирощували овочі на дослідній ділянці, удосконалювали квітники.

         При школі, з моменту її відкриття, працював інтернат, розрахований на 30 місць. В ньому жили діти з віддалених сіл нашого району. Було організоване триразове харчування, вихователі постійно були з учнями в позаурочний час.

         Народна мудрість каже: «Під лежачий камінь вода не тече». Справді, добрих результатів можна досягти лише завдяки кропіткій праці. І вчителі, і учні наполегливою працею досягли того, що біля школи зависочів тополево-вербовий парк на місці колишнього болота. Найбільшу радість учням приносив фруктовий сад, плоди якого щоосені з апетитом споживали учні. Фрукти, які залишалися, здавали на харчокомбінат, поповнюючи шкільну касу. Так само було з льоном. Його вирощували на дослідній ділянці і здавали його на льонозавод.

         День за днем, рік за роком спливало шкільне життя.

         З 1978 по 1986 роки директором школи був Розуменко Віталій Сергійович, а його заступником - Гогоц Богдан Йосипович. Шкільне життя йшло наміченим курсом. Функціонували гуртки, клуби, секції, політичний клуб «Прометей».

       І знову гарні результати - призові місця на районних, обласних олімпіадах. У 1984 р. учень школи Янчук Олександр в нелегкій боротьбі здобув 2 місце в республіканській олімпіаді з фізики.

         Вчителі разом з учнями експериментували , осучаснювали навчально-виховний процес і шкільне життя. Так, у 1986 р, вчитель хімії Неоніла Петрівна Лясковець, започаткувала зі своїм класом День учнівського самоврядування,який  традиційно, ось уже більше 30 років, проводиться у нашій школі до Дня працівників освіти.

         Рік 1986-й.Директором стає Василь Павлович Попенко. І перша проблема, з якою він стикнувся - не вистачає навчальних кабінетів. Навчання в дві зміни - теж не вихід. Потрібно щось вирішувати. З цього моменту починається історія створення нашої добудови. Головне - розпочати. Через певний час шість світлих приміщень радо зустрічали своїх господарів - учнів початкових класів. На початку 90-х років в нашій школі навчалося 1100 учнів,працювало 120 вчителів, навчання відбувалося в дві зміни.

       

     Рік 2002-й - зміна керівництва. Молода, енергійна,заповзятлива - ці слова про нашого директора - Валентину Миколаївну Клюйко, яка разом з Цибульською Людмилою Володимирівною, заступником з навчально-виховної роботи вдихнули нове життя в школу.  Школа стала сучасною, модернізованою, але по-домашньому затишною, в якій працює прекрасний педагогічний колектив.

      

     За більш як 55 років наша школа випустила у світ 3000 випускників, майже 300  випускників нагороджено золотою та срібною медаллю. Цих дітей в різні часи навчали і нині навчають 220 педагогів, які стояли біля першоджерел становлення школи, розвивали її і зараз працюють творчо і натхненно, утверджуючи власне «Я» школи на Борку.

    Наша школа сьогодні

     

    Дубровицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2

    Дубровицької районної державної адміністрації Рівненської області

         Дубровицька школа №2 — заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, що забезпечує здобуття освіти та профільну підготовку учнівської молоді. В закладі нині навчаються 476  учнів у 21 класі.

          Старша школа функціонує як профільна. В закладі введено профільне вивчення предмету - українська мова (10-11 кл.)

    Педагогічний колектив мовою цифр

    • Учителів – 50
    • Нагрудний знак «Василь Сухомлинський» - 1
    • Нагрудний знак «Відмінник освіти України» - 4
    • Педагогічне звання «Учитель методист» - 10
    • Педагогічне звання «Старший учитель» - 14
    • Лауреати обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року» - 2
    • Кваліфікаційна категорія «Спеціаліст вищої категорії» - 29
    • Кваліфікаційна категорія «Спеціаліст першої категорії» -6
    • Кваліфікаційна категорія «Спеціаліст другої категорії» - 6
    • Кваліфікаційна категорія «Спеціаліст» - 9

     

     В закладі добре налагоджена методична робота. Діють методична рада, методичні підструктури вчителів, психологічний практикум, педагогічні читання, семінари-практикуми, конференції, творчі звіти. Педагоги закладу є активними учасниками щорічних районних науково-практичних конференцій, лауреатами та переможцями районного й обласного ярмарку-конкурсу педагогічної творчості та щорічного конкурсу «Учитель року».

         Дубровицька ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 є базовою в Дубровицькому районі з математики, географії, фізичної культури, музичного мистецтва та з навчально-методичної проблеми «Використання проектних технологій у методичній роботі з педагогічними кадрами».

         У закладі діє учнівське самоврядування -  «Генерація Лідерів» (5-11 класи), «Країна Барвінкова» (1-4 класи). Наявні виховні центри: інформаційний прес-центр, дитяча мистецька вітальня, музейна експозиція «Історія рідної школи», фотоекспозиція «Наша шкільна родина», військово-патріотичний центр, національно-патріотичний центр, інформаційний центр з безпеки життєдіяльності. У школі працюють факультативи, курси за вибором, секція шкільного МАНу «Творча обдарованість».

       Щороку учні школи є переможцями районних і обласних олімпіад з базових предметів, конкурсу-захисту робіт МАН, конкурсів інтелектуального та творчого спрямувань, спортивних змагань, активними й результативними учасниками Всеукраїнських та Міжнародних інтерактивних конкурсів «Кенгуру», «Левеня», «Колосок», «Геліантус», «Лелека», «Соняшник», «Гринвіч», «Орлятко», «Кришталева сова», «Бобер». 

    Наші перемоги на Всеукраїнському рівні

     

    •  2007, 2008 рр. – Лотушко Володимир, учень 10, 11 кл., був переможцем IV етапу Всеукраїнської олімпіади з біології (вчитель Пікнер О.Г.), отримав диплом III ступеня.
    • 2009 р. - Воротнюк Руслан, учень 9 класу, був учасником IV етапу Всеукраїнської олімпіади з біології (вчитель Пікнер О.Г.).
    • 2013, 2015 рр. - Міщур Надія, учениця 9, 11 кл., була учасником IV етапу Всеукраїнської олімпіади з географії (вчитель Абрамович Н.М.).
    • 2018 р. – Лисенко Олег, учень 11 кл., був переможцем Всеукраїнського етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН з біології (вчитель Пікнер О.Г.) і отримав диплом ІІІ ступеня.
    • 2019 р. – команда «Титани» Дубровицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, була учасником фіналу ІХ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров`я» (керівник Мотрій Т.А.).

    Основні показники діяльності за 2007-2020 роки

    • 2009 р. – заклад став лауреатом обласного конкурсу «Кращий навчальний заклад року». 
    • 2013 р. – заклад став переможцем V ювілейної Всеукраїнської акції «Флагман освіти і науки України», нагороджений ювілейною медаллю та Грамотою МОН України. 
    • 2013 р., 2014 р., 2015 р., 2018р., 2019р. – школа стала переможцем у районному конкурсі «Надія Дубровиччини» у номінації «Супер-заклад» за найбільшу кількість призових місць в інтелектуальних, творчих конкурсах обласного, Всеукраїнського та міжнародного рівнів серед загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів Дубровицького району. 
    • 2013 р. – Рембезі Назарій, учень 11 класу став переможцем «Програми обміну майбутніх лідерів» (FLEX) і в рамках цієї програми перебував на навчанні у США. 
    • 2016 р. - школа зайняла ІІ місце у рейтингу серед загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів Дубровицького району у ІІ (районному) турі Всеукраїнських олімпіад з базових предметів за сумою призових місць та І (районному) етапі конкурсу-захисту МАН, 5 призових місць у ІІІ (обласному) турі Всеукраїнських олімпіад з базових предметів.
    • 2017 р. – школа посіла у ІІ (районному) турі Всеукраїнських олімпіад з базових предметів 41+3 (І позиція в районі) призових місць та 5 призових місць у ІІІ (обласному) турі Всеукраїнських олімпіад із базових дисциплін.
    • 2018 р. – школа виборола у ІІ (районному) турі Всеукраїнських олімпіад з базових предметів 63+3 (ІІ позиція в районі) призових місць. У ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнських олімпіад – 4 призових . У І (районному) етапі конкурсу-захисту МАН І місце – 3 учні, ІІІ місце – 1 учень, у ІІ (обласному) етапі – І місце – 1 учень, ІІІ місце – 1 учень, у ІІІ (Всеукраїнському) етапі – 1 учень – ІІІ місце.
    • 2019 р. – школа виборола у ІІ (районному) турі Всеукраїнських олімпіад з базових предметів 43+1 призових місць (ІІ позиція у районі), в ІІІ турі Всеукраїнських олімпіад – 7 призових місць, у І етапі МАН – І місце – 5 учнів.
    • 2020 р.- заклад виборов у ІІ турі Всеукраїнських олімпіад з базових предметів 44 призових місця (І позиція в районі), 7 призових місць у обласних олімпіадах, І місце у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН.

    Трудовий колектив закладу щороку є переможцем районного огляду-конкурсу у підготовці до нового навчального року:

           2006 р. -1 місце, 2007 р. -II місце, 2008 р. - II місце, 2009 р. - І місце,

           2010 р. - III місце, 2011 р. - II місце.

         У 2015 р. трудовий колектив Дубровицької ЗОШ І-ІІІ №2 нагороджений Почесною грамотою Дубровицької райдержадміністрації та районної ради за якісну підготовку школи до нового 2015-2016 навчального року,

        У 2016 р. – колектив Дубровицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Грамотою управління освіти Дубровицької райдержадміністрації за створення належних умов та якісну підготовку до початку 2016-2017 навчального року.

          У 2017 р. - трудовий колектив Дубровицької ЗОШ І-ІІІ №2 нагороджений Грамотою Дубровицької райдержадміністрації та районної ради за професіоналізм, ініціативність, сумлінну працю, управлінський і організаторський талант та за якісну підготовку навчального закладу  до нового 2017-2018 навчального року.

         У 2019 р. трудовий колектив закладу нагороджений Грамотою Дубровицької райдержадміністрації та районної ради за сумлінну працю, ініціативність, управлінський і організаторський талант, за якісну підготовку навчального закладу до початку нового навчального року 2019-2020 років та впровадження нового освітнього простору.

          У 2020 р. трудовому колективу закладу оголошено Подяку Дубровицької райдержадміністрації та районної ради за сумлінну працю, ініціативність та якісну підготовку навчального закладу до початку нового 2020-2021 навчального року.

          11 років школа співпрацює із Львівським регіональним центром оцінювання якості освіти і є пунктом тестування ЗНО, а Валентина Миколаївна Клюйко є відповідальною за пункт тестування.

            Концепція розвитку закладу передбачає школу розвитку компетентностей, рівноправну співпрацю між учителем, учнями та батьками.

           Наш заклад та всі працівники дарують своїм учням, їхнім батькам, добрим гостям тільки прекрасні світлі враження, незабутні спогади про шкільні роки, бажання повертатися сюди знову і знову.

             Адміністрація, педагогічний колектив Дубровицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 докладає всіх зусиль, щоб наш освітній заклад був для дітей – школою радості, для батьків – спокою і надії, а для вчителів – місцем творчості.

Розробник: Дубровицький ліцей №2 Дубровицької міської ради