Що являє собою Державна підсумкова атестація

Слід відзначити, що ДПА, або державна підсумкова атестація по суті нагадує шкільний іспит. На відміну від ЗНО, де відповіді на тести перевіряються незалежною комісією, ДПА проходить за безпосередньої участі вчителів тієї самої школи, де навчається дитина. Атестація проводиться в стінах рідного закладу, що дозволяє створити більш сприятливу психологічну атмосферу для тестованих.

Всі завдання, з якими школярі мають справлятися на ДПА, складаються педагогічним колективом школи у відповідності з програмою та вимогами Міносвіти. Всі завдання припускають відповіді у письмовій формі, навіть якщо атестація проходить з таких предметів, як українська або іноземна мова. Результати ДПА виносяться окремою графою в атестат про здобуття неповної середньої освіти. Вони оцінюються в балах від 1 до 12, де 12 – самий високий результат, який свідчить про відмінну підготовку, а бали від 1 до 3 – результат незадовільний.

Побоювання учнів за підсумки ДПА цілком зрозумілі – оцінка може вплинути на підсумковий бал з предмета. При виставленні річної оцінки вчитель орієнтується на оцінки, отримані школярем за кожну чверть, і результати атестації. Середнє арифметичне і буде тією оцінкою, яку отримає випускник.