Професійна діяльність є частиною життя кожної людини.А успіх є складовою щастя .Якщо говорити про педагогів,то варто згадати вислів "Щоб запалити вогонь у очах дитини,самому потрібно горіти".
Який же він , хороший вчитель?Якими рисами та ознаками характеризується? Про це поговорили на засіданні учителів початкових класів,яке відбулося 10.01.2024 року ,у формі ділової гри "Професійна компетентність сучасного вчителя".

Чим вищою є креативність вчителя,тим більше шансів для розвитку творчого потенціалу учнів.Педагог сьогодні має можливість не лише ознайомитися із специфікою процесу креативності,а й підняти цей рівень у себе, навчитися розвивати свої здібності та втілювати новітні ідеї. Саме цій темі було присвячене засідання методичного об'єднання вчителів початкових класів : "Успішний учитель у сучасній школі" - навчалися,ділилися досвідом,креативили!

30.11.2023 в Дубровицькому ліцеї №2 відбувся психолого-педагогічний консиліум «Адаптація 5-х класів НУШ до нових умов навчання».Немає значення, як розпочався навчальний рік у закладі — процес адаптації однаково відбувається. Питання в тому, скільки часу і наскільки ефективно. Завдання педагогічного колективу: сприяти тому, щоб неминучий процес адаптації став інтенсивнішим. У роботі консиліуму взяли участь адміністрація ліцею, фахівці соціально - психологічної служби, класні керівники та вчителі початкових класів п‘ятикласників , учителі - предметники. Головною метою заходу було залучення учасників до активного обговорення з даного проблемного питання та винайдення шляхів вирішення
Із психологічними особливостями та результатами анкетування п’ятикласників
усіх присутніх ознайомили представники соціально - психологічної служби, шляхом висвітлення результатів проведених методик,анкетування, соціометрії .
Класні керівники у формі відеопрезентацій показали , якими насиченими, цікавими , драйвовими були перші три місяці наших нушівців.
Учителі- предметники спільно визначали основні труднощі, які виникли в процесі адаптації та дійшли висновку, що лише цілеспрямована координація дій психологічної служби, вчителів, їхній професіоналізм та досвіченість, врахування вікових та індивідуальних особливостей учнів,співпраця з батьками, особливості навчання в НУШ, впровадження інноваційних підходів до структури та змісту навчання, розуміння чітких орієнтирів, за якими учні розбудовують власні компетентності: здобувають знання, розвивають вміння та формують ставлення допоможуть їх подолати.
Дружньою ліцейською командою будемо вирішувати питання, які ставить перед нами НУШ і наше життя. Вчителі наділені СУПЕРСИЛОЮ, яка допомагає змінюватися, педагог перестає бути центром уваги, а керує освітнім процесом, забезпечуючи гармонійний розвиток дитини відповідно до її вікових та індивідуальних психофізіологічних особливостей і потреб, формуючи загальнолюдські цінності, підтримуючи життєвий оптимізм, розвиваючи самостійність, творчість та допитливість учнів.
Діти - це наше майбутнє ,майбутнє незалежної України!!!

З метою формування дружнього батьківського колективу та єдиної класної спільноти, допомоги у підготовці дитини до важливого етапу у її житті – навчання у школі в Дубровицькому ліцеї №2 відбулися збори батьків майбутніх першокласників «Мандрівка до Нової української школи».

[video=]

Учора, на подвір’ї Дубровицького ліцею №2, було надзвичайно весело і гамірно - фестиваль «Ми – діти НУШ» радо запросив до участі наших маленьких НУШенят - розумних, дотепних, яскравих, сміливих, талановитих, творчих, допитливих, дотепних хлопчиків і дівчаток!

І мене в сім'ї великій,
В сім'ї вольній, новій
Не забудьте пом'янути
Незлим, тихим словом.

Вчу читати і писати,
Малювати й рахувати
Вчу із піснею дружити
Батьківщину як любити
Бути справжніми людьми
І слухняними дітьми!!!

Красивий, щедрий рідний край
І мова наша солов’їна.
Люби, шануй, оберігай
Усе, що зветься Україна.Єднаймося, українці!

[video=]

Моніторинг якості успішності діагностувальних контрольних робіт з української мови  та математики в 5-х класах за 2022-2023 н.р. порівняно з річним оцінюванням за 2021-2022 н.р завантажити: doc1.pdf [399.5 Kb] (cкачиваний: 3)
Посмотреть онлайн файл: doc1.pdf

Моніторинг успішності контрольних робіт та успішності за I семестр з української мови та математики в 5-х класах за 2022-2023 н.р завантажити:uspshnost-kr.pdf [400.95 Kb] (cкачиваний: 2)
Посмотреть онлайн файл: uspshnost-kr.pdf

З метою залучити учасників педагогічного консиліуму до активного обговорювання проблеми адаптації п’ятикласників до навчання в основній школі, створити умови для аналізу свого особистісного досвіду і професійної компетентності, виробити рекомендації для всіх учасників навчально-виховного процесу з проблемних моментів адаптації у Дубровицькому ліцеї №2 був проведений психолого-педагогічний консиліум «П’ятий клас - від адаптації до успіху!». Учасники педагогічного консиліуму: директор школи Клюйко В.М., заступник директора з НВР Цибульська Л.В., практичний психолог Твердун Т.М., соціальний педагог Восинська О.А., медична сестра Борисенко С.А., учителі- предметники 5 класів.