Про присвоєння освітньому закладу ім'я Героя України

Про присвоєння освітньому закладу ім’я Героя України Віктора Головка

Оприлюднення інформаційного повідомлення про проведення громадського обговорення

Відповідно до Закону України від 24.05.2012 № 4865–VI «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів)  фізичних осіб,  ювілейних  та  святкових  дат,  назв і дат  історичних подій»,  Постанови Кабінету  Міністрів  України від 24.10.2012 року № 989 «Про затвердження Порядку  проведення  громадського обговорення під час розгляду  питань про присвоєння  юридичним особам  та об’єктам  права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать  фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат  історичних подій» передбачено  процедуру  присвоєння юридичним  особам  та об’єктам  права власності імен фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій та затверджено порядок проведення громадського обговорення.  Згідно  ст. 6 вказаного Закону  необхідно подати узагальнені  зауваження і пропозиції,  що  надійшли під час  громадського обговорення.

У зв’язку з цим, подаємо  відповідну інформацію  на сайті:

1. Найменування  юридичної  особи, якій пропонуюється присвоїти  ім’я фізичної особи, ювілейної чи  святкової  дати, назви  або  дати історичної  події: Комунальна установа – Дубровицький ліцей №2 Дубровицької міської ради Рівненської області.
  2. Ім’я  фізичної  особи, ювілейної  чи святкової  дати, назви або дати історичної події,  що пропонується  присвоїти юридичній особі: Віктор Головко.
  3. Обгрунтування пропозиції:

Головко Віктор Олександрович – випускник Дубровицького ліцею №2 2001 року, старший лейтенант, командир групи окремого загону спецпризначення «Омега» Північного ОТО Національної гвардії України.

12 березня 2022 року під час виконання бойового завдання його підрозділ потрапив у вогневу засідку. Пострілом з РПГ було пошкоджено перший БТР, противник відкрив шквальний вогонь. Розпочався бій. Через деякий час позаду групи Віктора з’явився ворожий десант. Старший лейтенант Головко прийняв рішення, розвернувши групу, знищити ворожий десант. Після повного знищення десанту група приєдналась до основних сил.

Під час бою із основним угрупуванням противника з’явились перші поранені. Старший лейтенант Віктор Головко кинувся надавати медичну допомогу та відстрілюючись виніс бійця з поля бою до евакуаційного автомобіля, який вигідно знаходився в низині.

Під час накладання джгута одному з бійців, Віктор Головко побачив, як поряд впала граната, яку застосували сили противника, що йшли у наступ. Не роздумуючи, він героїчно прикрив собою побратима, у результаті чого сам отримав поранення.

Незважаючи на біль, Віктор зумів винести товариша з поля бою до евакуаційного автомобіля. Але під час посадки ворог підступно влучив з РПГ в автомобіль.

Старший лейтенант Віктор Головко та два бійці загинули на місці.

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народу Указом Президента України від 17 квітня 2022 року № 251/2022 старшому лейтенанту Головку Віктору Олександровичу присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).

29.03.2023 р. на засіданні педагогічної ради директор ліцею Валентина КЛЮЙКО виступила з пропозицією присвоїти закладу освіти ім’я Героя України Віктора Головка. Педагогічний колектив ліцею підтримав пропозицію. Члени учнівського самоврядування «Генерації Лідерів» погодилися з ініціативою.

1. Суб’єкти, що внесли пропозицію щодо присвоєння юридичній особі імені фізичної особи, ювілейної чи святкової дати, назви або історичної події: Адміністрація школи, педагогічний колектив, здобувачі освіти ліцею.
  2. Термін, місце, час проведення заходів із громадського обговорення, акредитації представників засобів масової інформації, реєстрації учасників:

Опитування у Viber групах кожного класу.

1. Поштова адреса та адреса електронної пошти, норм телефону, строк і форма для подання пропозицій (зауважень):
  • вул.Грушевського, 36 м. Дубровиця, Сарненський р-н, Рівненська обл., 34100 (подається у письмовій формі);
  • zosh2_osvita@ukr.net (із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає).

Усі пропозиції та зауваження подають у письмовій або усній формі Дубровицькому ліцею № 2 протягом 30 днів із дати опублікування відповідного інформаційного повідомлення.

1. Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення: вул.Грушевського, 36, м.Дубровиця, Сарненський р-н, Рівненська обл..
  2. Прізвище, ім’я, по батькові особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення: Чирук Ірина Василівна
  3. Терміни і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення:  Обговорення проводиться упродовж двох місяців у засобах масової інформації та на сайті.

Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у обговоренні питання щодо присвоєння Дубровицькому ліцею № 2 Дубровицької міської ради Рівненської області ім’я Віктора Головка.