Поради батькам у період професійного самовизначення дітей

 

 

«Поради батькам у період професійного самовизначення дітей»

 

  1. Не намагайтеся нав'язати дитині те, чого ви колись хотіли, але не досягли. Якщо ви все життя хотіли бути стюардесою, а стали бухгалтером, це не означає, що ваша дитина повинна втілити в життя вашу мрію. Пам'ятайте, що у неї є свої власні плани та мрії, з якими потрібно і варто рахуватися. Не варто також змушувати нащадків йти вашими слідами, навіть якщо у вашій родині усі до сьомого коліна були вчителями чи лікарями.
  2. Не тисніть на дитину, якщо вважаєте її вибір майбутньої професії невдалим. Краще допоможіть їй розібратися, чи справді вона розуміє, чим буде займатися в майбутньому. Адже нерідко, обираючи професію, дитина керується стереотипами, прикладами кумирів тощо.
  3. Якщо ваша дитина і досі чітко не знає, ким хоче бути, допоможіть їй виявити те, до чого у неї найбільше лежить душа, "гуманітарій" вона чи "технар", творча особистість чи прагматик. Не можете визначити самотужки - скористайтеся послугами психолога або спеціаліста при центрах зайнятості.
  4. Не бійтеся, якщо вибір вашої дитини припаде на непрестижну, непопулярну чи неінтелігентну професію. Якщо, наприклад, ваш син марить автомобілями, то, можливо, краще дозволити йому здобути фах автослюсаря чи автомеханіка. Адже коли людина займається улюбленою справою, вона завжди досягає успіху. І цілком ймовірно, що в майбутньому ваш син стане власником автосалону, і буде неймовірно вам вдячний за те, що ви не зробили його юристом, може й непоганим, але байдужим до своєї роботи.
  5. Пам'ятайте, що обирати майбутню професію потрібно не під час подання документів у вузи, і навіть не протягом останнього шкільного року. Починати треба ще з 7-8 класів. Тоді до закінчення школи дитина вже точно визначиться, ким хоче стати.

 

10 КРОКІВ ДО ВИБОРУ ПРОФЕСІЇ:

  1. Дізнайтеся якомога більше про різні професії (інформація від учителів, психолога, батьків, знайомих, з літератури, Інтернету і т.п.), щоб було із чого вибирати.
  2. Складіть перелік вимог до професії, яку обираєте.
  3. Визначте, наскільки всі перераховані вимоги значимі.
  4. Зберіть інформацію про те, які професії користуються попитом сьогодні на ринку праці, і спрогнозуйте, які будуть потрібні через 5-7 років.
  5. Проаналізуйте, чи розвинені у Вас професійні якості, чи відповідають ваші інтелектуальні здібності, психологічні особливості, стан здоров'я вимогам професії.
  6. Проаналізуйте, яка професія із усього списку найбільше підходить Вам по всіх пунктах.
  7. Щоб переконатися у правильності Ваших міркувань, обговоріть своє рішення із друзями, батьками, учителями, психологом, профконсультантом.
  8. Виберіть навчальний заклад (професійне училище, ліцей, коледж, технікум, ВНЗ, курси і т.п.), де б ви змогли отримати обрану професію.
  9. Підберіть запасні варіанти цілей і шляхів їх досягнення на випадок появи нездоланних перешкод.
  10. Обдумайте свій вибір ще раз, оцініть кожен свій крок.

 

 

 
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 
Меню сайту