День української писемності та мови
Щороку всі щирі українці відзначають День української писемності та мови. Це незвичайне свято, і відзначають його по-особливому. В цей день люди нагадують одне одному про те, як важливо берегти рідну мову. Адже мова- це великий скарб народу.
Мову не вигадаєш, не витвориш за рік чи два. Вона твориться віками, тисячоліттями. І творить її весь народ. Мудро чинить той народ, який вчиться рідної мови у дідів-прадідів, розмовляє нею, пише, співає, думає. І, звичайно ж, передає її своїм дітям і онукам.
9 листопада, у день Преподобного Нестора- Літописця ми відзначаємо День української писемності та мови. І це закономірно. Адже українська земля народила сина, який усвідомлював значення всього, що відбувалося, прагнув зберегти національну пам`ять з вірою в те, що її не розгублять, а примножать нащадки.
У Дубровицькій ЗОШ І-ІІІ ст.№2 День української писемності та мови пройшов дуже цікаво та насичено. На першому уроці дзвоник запросив учнів 8-Б, 9-А, 9-Б, 10-А класів на шкільний святковий диктант «Шляхом грамотності», де учні писали диктант у гарному товаристві, успішно пройшли з правильними відповідями крізь «мовні пастки», потішилися своєю мовною ерудицією та перевірили себе. Все вийшло класно!!! На коридорі школи працювали фотовиставки: «Пам`яті Преподобного літописця Нестора», «Скорботний календар української мови», «Справжні захисники та поціновувачі мови». Також працювала фотозона «День української писемності та мови» та акція «Люблю рідну мову». Учні 8-Б класу зі своїм класним керівником,учителькою української мови та літератури Петрусь Л. І. підготували та провели виховний захід «Із слова починається людина, із мови починається мій рід». Також у соцмережах був оголошений челендж «Я люблю українську мову».
Першим до нас приходить слово. З колисковою материнською піснею, тихою казкою, доброю ласкою. Світ – мов казка. І ми пізнаємо його за допомогою слова. Словесність – початок усіх наук. Вона джерело, звідки починається струмок, який ширшає, набирає сили і розливається могутньою рікою!!!! Любіть рідну мову!!!