Всеукраїнський тиждень правових знань
Основною метою тижня було:
- Підвищити інтерес учнів до правознавства;
- Розширити й поглибити знання та вміння учнів з даного предмету;
- Реалізувати на практиці основні принципи особистісно орієнтованого підходу до навчання.
- Створити сприятливі умови для виявлення знань та вмінь у нестандартних ігрових ситуаціях.
Всеукраїнський тиждень права в Дубровицькій ЗОШ І-ІІІ ст. №2 розпочався 07.12 2020 року з роботи інформаційного поля «Я маю право» та відео лекторію по всіх класах «Конвенція ООН про права дитини». Тиждень права сьогодні вже має статус державного, носить характер національної правової традиції та включає в себе цілу низку заходів, акцій, конкурсів. Так, в рамках проведення тижня були проведені заходи, спрямовані на забезпечення захисту прав дитини, дотримання національних та загальнолюдських морально-етичних принципів, традицій.
Для учнів 1-4 класів були проведені ігри-мандрівки «Права людини на Україні». Для учнів 5-8 класів – виставка плакатів і малюнків «Права в моєму житті », уроки-повідомлення, уроки-диспути «Я маю право».
Для учнів 9-11 класів проводився соціологічний моніторинг «Чи знаю я свої права », вікторини на правову тематику «Як ми знаємо свої права», «Мої права та обов`язки», уроки-конференції «Права людини». Також пройшла зустріч із інспектором ювенальної превенції Дубровицького ВП Сарненського ВП ГУНП в Рівненській області та відбулося засідання МІГу «Феміда» Генерації Лідерів.
Впродовж тижня по класах були проведені виховні години, години спілкування на правову тематику. Учні дізналися, з якого віку, як і де підліток може захистити свої права та інтереси – самостійно або за допомогою або за допомогою законних представників. Не маючи достатнього життєвого досвіду, підлітки іноді опиняються на межі скоєння злочину, і тоді врятувати людину від фатальної помилки може тільки знання законів.
Вищезгадані заходи сприяли підвищенню зацікавленості учнів у вивченні правознавства. Робота по формуванню правових відносин продовжується і далі. Вона сприяє розширенню правових знань учнів, формує вміння співвідносити в життя норми моралі та прав, застосовувати правові знання в повсякденному житті.