Головна
Дубровицька
міська рада
Міністерство освіти і
науки України
Управління освіти
Рівненської ОДА

Провідник по сайту  »   » Нивецький НВК День Вишиванки

Нивецький НВК День Вишиванки

Вдягни,дитино,рідну вишиванку

І українцем йди у білий світ.

Дивуйся світу в росянім серпанку

Й люби цю землю вже з дитячих літ,

А щире й рідне українське слово

Ти гордо через все життя неси.
            Українська народна вишиванка - унікальне явище духовно - матеріальної культури нашого народу. Упродовж тисячоліть у народній вишиванці знаходили й знаходять відображення думки і настрій людини, що її творила, красу природи. А також полохливий світ думок майстринь, їхні сподівання на кращу долю, людські вірування, оберегову символіку речей, позначених візерунком нитки й голки.

                  Споконвіку українці свято шанували одяг, а особливо вишиту сорочку. Наші пращури вірили, що вона захищає людину не лише від негоди, а й від ворожих стріл. Вважалося, що сорочка, яка прилягає до тіла, є провідником прихованої у людини магічної сили, і водночас - це й оберіг.

               Сьогодні, 17 травня, в Україні відзначають День Вишиванки, який уже став народним святом. Це свято не передбачає обов'язкових заходів, окрім одягання вишиванки, але протягом всього дня із ініціативи учнів, вчителів Нивецького НВК було проведено ряд заходів: святкову лінійку, урочисту ходу за мир і єдність в Україні, виставку рушників-оберегів та мітинг в центрі села за участі церковних хористів, які виконали спільну молитву за мир в Україні. Цього дня в повітрі панувала атмосфера радості, піднесеності, гордості. Свято принесло таку хвилю емоцій, що наступного року, мабуть, на нас чекає вже не хвиля, а справжнє цунамі вишиванок за участі всіх жителів села Нивецьк.

              Свято демонструє, що українці - незламні духом, готові захищати свою країну, культуру та історію, і ні за яких умов не потуратимуть агресору.

              Вітаємо усіх зі святом! Слава Україні!

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


  • Переглядів: 2 214
Уважаемый пользователь! Вы используете устаревший браузер Internet Explorer 6.
Дальнейшее использование этого браузера влечет за собой высокий риск заражения Вашего компьютера вирусами.
Чтобы сделать пребывание в Интернете более удобным и безопасным, рекомендуем установить себе    Internet Explorer 9