У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому.

Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.

16 травня у Дубровицькій ЗОШ І-ІІІ ст. №2 відбувся День вишиванки. Дрес-кодом дня була вишиванка, і вся школа замайоріла різнобарвними візерунками української вишивки. І цього року учні, вчителі та батьки школи долучилися до акції “Одягни вишиванку” у третій четвер травня. Хтось радів своїм новим вишитим обновкам, хтось вдягнув улюблену вишиванку. Але всі були єдині у думці, що таке свято об’єднує і вчителів, і учнів різних класів.
В акції взяли участь не лише учнів, а й усі вчителі та персонал школи. Протягом дня було проведено безліч виховних заходів даної тематики.

14 травня 2019 року на базі навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-ліцей» №19 Рівненської міської ради проведено ІІ етап Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я» серед учнів закладів загальної середньої освіти області. У фестивалі взяли участь команди-переможці І етапу конкурсу – 22 команди. Учні демонстрували спортивні, мистецькі, акторські здібності та вкотре довели, що молодь небайдужа до свого здоров’я. За підсумками фестивалю-конкурсу перемогу ( І місце) виборола команда " ТИТАНИ" Дубровицької ЗОШ І-ІІІ ст.№2! Вітаємо наших переможців та їх керівника Мотрій Тетяну Анатоліївну! Бажаємо творчого натхнення, успіхів, нових перемог! Молодці! Пишаємося!