У Дубровицькому ліцеї №2 пройшли атестаційно-презентаційні заходи, де вчителі, які атестуються у 2023-2024 н. р., мали можливість розкрити головні складові педагогічної майстерності, а саме: професійну спрямованість, професійне знання предмету, методики його викладання, педагогічні здібності та педагогічну техніку.


✨❄️Зимові канікули❄️✨ - прекрасна пора для відпочинку та розваг. ❄️🌲☃️✨І відпочити від навчання треба не лише учням, а й вчителям. Канікули для учителів, на відміну від учнів, – це робочі будні, це час для переведення подиху, для перезавантаження, для здобуття нових компетентностей, для підвищення фахового рівня, час особистісного розвитку і самовдосконалення.
Педагоги Дубровицького ліцею №2 зуміли попрацювати із задоволенням. У закладі освіти під час зимових канікул відбулися засідання методичних об'єднань, на яких вчителі поєднали корисне з цікавим та мотивуючим, креативно поділилися «секретними» методами та формами роботи, які застосовують у своїй педагогічній діяльності. А головне - провели час у дружньому колі колег та отримали величезне задоволення від комунікації. Було цікаво, корисно, просто, комфортно та весело.
Педагоги щиро побажали один одному здійснення найзаповітнішої мрії – Перемоги !
Осмислюємо почуте, побачене, відпрацьоване й очікуємо учнів для реалізації на практиці у другому семестрі 2023-2024 н.р.!



Чим вищою є креативність вчителя,тим більше шансів для розвитку творчого потенціалу учнів.Педагог сьогодні має можливість не лише ознайомитися із специфікою процесу креативності,а й підняти цей рівень у себе, навчитися розвивати свої здібності та втілювати новітні ідеї. Саме цій темі було присвячене засідання методичного об'єднання вчителів початкових класів : "Успішний учитель у сучасній школі" - навчалися,ділилися досвідом,креативили!



Закінчився I семестр ще одного складного воєнного 2023-2024 н.р. і наші ліцеїсти галасливою зграєю розбіглися на зимові канікули. А педагоги, виставивши семестрові оцінки в електронних журналах, промоніторивши ситуацію навчального процесу за семестр, завершивши довгу низку невідкладних справ, мають, нарешті, змогу зустрітися зі своїми колегами по кафедрах, методоб`єднаннях, творчих лабораторіях за філіжанкою кави поспілкуватися, обговорити у «колі думок» свої успіхи, проблеми, розібратися у невдачах, накреслити плани на II семестр, який вже не за горами…

Ось така зустріч МО суспільних предметів (керівник МО Перішко М.І.) відбулася 02 січня 2024 року у Дубровицькому ліцеї №2.

Ми вирішили її провести у формі тренінгу «Щасливий вчитель – творчий вчитель», з наступними вправами: «Скарбничка правил», розминка «Жив був педагог», вправи «Що таке щастя в цілому і вчительське щастя зокрема?», «Квітка щастя», «Я щаслива (щасливий), коли…», «Портрет ідеального вчителя», «Шалені ідеї архітектора», «Вибір життєвих цінностей», «Сценарій щасливого і нещасного життя», «Рецепт щастя», «Творчий вчитель».

Здається, знайшли для цього час???? Війна…, кров…, сирени…

Так, але в небезпеці дуже гостро відчуваєш, що втратив. І відчайдушно мрієш...

Разом виводили формулу щастя. І вона, як все геніальне, виявилася надзвичайно простою: жити під мирним небом, ясним сонцем, а якщо опади, то тільки сніг і дощ, Бачити усміхнені обличчя дітей, батьків і матерів, чоловіків, сусідів і знайомих. Допитливі очі малечі, їх тисячі «чому?». Шукати відповіді на їх безкінечні запитання, знаходити істину і вчити дітей. Бути здоровими, коханими. Жити!!!

Одноголосно вирішили: формулу щастя затвердити і намагатися виконати у 2024, віримо, переможному році!

Слава Україні! Дякуємо ЗСУ!!!

 



 

Педагогічна рада з проблеми « Оптимізація процесу соціалізації особистості засобами інноваційного наповнення освітнього середовища шляхом забезпечення взаємодії в процесі підготовки здобувачів освіти до життя у постійно змінних, швидкоплинних умовах сьогодення »

 

Якою має бути сучасна школа для суспільства, що розвивається? Якою буде школа через десятиліття? Яким має бути учень у сучасній школі? Який учитель має навчати сучасного школяра? Ми живемо у час постійних змін, технологічної революції і нових викликів сучасного суспільства, прискорення темпів оновлення професійних знань.

Ключ до успіху всіх реформ і всіх перетворень – у системі освіти, у руках педагогів. Творчі молоді люди з українськими, європейськими цінностями змінять країну. Нам потрібна освіта, яка формує здатність учня не лише грати за вже встановленими правилами, але й вигравати в умовах постійної зміни ситуації. Ми не тільки маємо дати учню знання, але й навчити постійно вчитися.

У формулі Нової української школи провідне місце належить учителям нової формації, які перебувають в авангарді суспільних і освітніх перетворень, – успішним, умотивованим, компетентним, які є агентами сучасних змін.

З цією метою 12 грудня 2023 року в Дубровицькому ліцеї №2 було проведено засідання педагогічної ради « Оптимізація процесу соціалізації особистості засобами інноваційного наповнення освітнього середовища шляхом забезпечення взаємодії в процесі підготовки здобувачів освіти до життя у постійно змінних, швидкоплинних умовах сьогодення ».

По-першому питанню про  створення  освітнього  середовища, яке мотивує, активізує, зберігає та розвиває виступив директор ліцею Ревук Р.Р.

Про наступність початкової та основної школи щодо реалізація математичної  та мовно-літературної галузі НУШ , які ефективні інноваційні форми та методи роботи на уроках  використовують , поділилися : Чмуневич О.В., вчитель 3-А класу, Гладка О.Ф., вчитель математики 6 клас , Янковська І.А , вчитель 2 -А класу та Жданюк А.В., вчитель української мови 6 класу.

Наступним етапом педагогічної ради була інформаційна сторінка вчителя інформатики Чирук Л.І. про нові компетентності вчителя в умовах воєнного стану. Під час війни школа гуртує дітей, надає їм психологічну підтримку та дозволяє відчувати приналежність до спільноти. Ось чому на кожному уроці слід приділяти час дитячим емоціям, разом учитися їх розпізнавати та контролювати. Нині ми щоденно стикаємось з інформаційною війною, тому дітям важливо вміти критично оцінювати інформацію, виокремлювати фейки та знати, яким джерелам можна довіряти. Тож обов’язково слід познайомити учнів зі словником нейтральної термінології, що включає такі поняття як: військовий конфлікт, збройне протистояння, війна, агресія, гібридна війна, буферна зона, лінія розмежування, зіткнення, сторони конфлікту.

У порядку денному педради ще розглядалися питання  внутрішньої системи оцінювання якості освіти щодо критеріїв оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників  Дубровицького ліцею №2, про стан організації харчування учнів у закладі освіти , про підсумки виконання плану підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2023 р. та про затвердження орієнтовного плану підвищення кваліфікації на 2024 рік.

Адміністрація школи дякує колегам за роботу, бажання змінюватись, вдосконалюватись професійно, бути готовим до реалізації ключової реформи НУШ,  забезпечення взаємодії в процесі підготовки здобувачів освіти до життя у постійно змінних, швидкоплинних умовах сьогодення.

 


30.11.2023 в Дубровицькому ліцеї №2 відбувся психолого-педагогічний консиліум «Адаптація 5-х класів НУШ до нових умов навчання».Немає значення, як розпочався навчальний рік у закладі — процес адаптації однаково відбувається. Питання в тому, скільки часу і наскільки ефективно. Завдання педагогічного колективу: сприяти тому, щоб неминучий процес адаптації став інтенсивнішим. У роботі консиліуму взяли участь адміністрація ліцею, фахівці соціально - психологічної служби, класні керівники та вчителі початкових класів п‘ятикласників , учителі - предметники. Головною метою заходу було залучення учасників до активного обговорення з даного проблемного питання та винайдення шляхів вирішення
Із психологічними особливостями та результатами анкетування п’ятикласників
усіх присутніх ознайомили представники соціально - психологічної служби, шляхом висвітлення результатів проведених методик,анкетування, соціометрії .
Класні керівники у формі відеопрезентацій показали , якими насиченими, цікавими , драйвовими були перші три місяці наших нушівців.
Учителі- предметники спільно визначали основні труднощі, які виникли в процесі адаптації та дійшли висновку, що лише цілеспрямована координація дій психологічної служби, вчителів, їхній професіоналізм та досвіченість, врахування вікових та індивідуальних особливостей учнів,співпраця з батьками, особливості навчання в НУШ, впровадження інноваційних підходів до структури та змісту навчання, розуміння чітких орієнтирів, за якими учні розбудовують власні компетентності: здобувають знання, розвивають вміння та формують ставлення допоможуть їх подолати.
Дружньою ліцейською командою будемо вирішувати питання, які ставить перед нами НУШ і наше життя. Вчителі наділені СУПЕРСИЛОЮ, яка допомагає змінюватися, педагог перестає бути центром уваги, а керує освітнім процесом, забезпечуючи гармонійний розвиток дитини відповідно до її вікових та індивідуальних психофізіологічних особливостей і потреб, формуючи загальнолюдські цінності, підтримуючи життєвий оптимізм, розвиваючи самостійність, творчість та допитливість учнів.
Діти - це наше майбутнє ,майбутнє незалежної України!!!


Результативність роботи вчителя біології Дубровицького ліцею №2

Пікнера Олександра Георгійовича

за період 2018-2023 рр.

Завантажити: презентація досвіду

САМОАНАЛІЗ ВЛАСНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТА САМООСВІТА – РЕАЛЬНІ ШЛЯХИ ДО САМОРЕАЛІЗАЦІЇ ТА УСПІХУ ПЕДАГОГА Рудичик О.П.

 Завантажити: презентація досвіду


Медіаграмотність – ключова компетентність сучасної людини. Сьогодні ми ще раз у цьому переконалися з педагогами. Інформування, пропаганда, маніпуляція, фейки, інформаційна бульбашка! Як розібратися у цьому океані повсякденної інформації?
📝 Сьогодні в Дубровицькому ліцеї №2 відбулася педагогічна рада і одним з актуальних питань на засіданні було «Медіаграмотність у структурі професійної - методичної компетентності сучасного вчителя», в ході обговорення якого були розкриті такі модулі:
📌І модуль Медіаграмотність - необхідне вміння для сучасної особистості.
📌ІІ модуль Словник з медіаграмотності. Інтерактивні вправи.
📌ІІІ модуль Правила інформаційної безпеки під час війни.
📌IV модуль. Зарядка з медіаграмотності.
Завантажити: medagramotnst-zaryadka.pdf [653.07 Kb] (cкачиваний: 19)
Посмотреть онлайн файл: medagramotnst-zaryadka.pdf 


Протокол №10 засідання педагогічної ради Дубровицького ліцею №2 від 27.02.2023 р. завантажити: protokol-10.pdf [360.71 Kb] (cкачиваний: 6)
Посмотреть онлайн файл: protokol-10.pdf 



ВІТАЄМО УЧАСНИКІВ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ

«УЧИТЕЛЬ РОКУ 2023»

 

Щороку в Україні з метою підвищення престижності професії вчителя, виявлення та підтримки талановитих педагогічних працівників, здатних випереджати час і закладати нові моделі мислення, проводиться Всеукраїнський конкурс «Учитель року». Цьогоріч він стартував на Рівненщині  15 -16 лютого в дистанційному форматі. «Учитель року-2023» ще раз довів, що навіть у часи складних випробувань для країни життя для освітян не зупинилося. А участь у конкурсі – це бажання змінюватися і ставати кращими, подавати приклад неймовірної стійкості і витривалості, це пошук нових ідей і командна робота.

 


 


Назад Вперед
Меню сайту