30.11.2023 в Дубровицькому ліцеї №2 відбувся психолого-педагогічний консиліум «Адаптація 5-х класів НУШ до нових умов навчання».Немає значення, як розпочався навчальний рік у закладі — процес адаптації однаково відбувається. Питання в тому, скільки часу і наскільки ефективно. Завдання педагогічного колективу: сприяти тому, щоб неминучий процес адаптації став інтенсивнішим. У роботі консиліуму взяли участь адміністрація ліцею, фахівці соціально - психологічної служби, класні керівники та вчителі початкових класів п‘ятикласників , учителі - предметники. Головною метою заходу було залучення учасників до активного обговорення з даного проблемного питання та винайдення шляхів вирішення
Із психологічними особливостями та результатами анкетування п’ятикласників
усіх присутніх ознайомили представники соціально - психологічної служби, шляхом висвітлення результатів проведених методик,анкетування, соціометрії .
Класні керівники у формі відеопрезентацій показали , якими насиченими, цікавими , драйвовими були перші три місяці наших нушівців.
Учителі- предметники спільно визначали основні труднощі, які виникли в процесі адаптації та дійшли висновку, що лише цілеспрямована координація дій психологічної служби, вчителів, їхній професіоналізм та досвіченість, врахування вікових та індивідуальних особливостей учнів,співпраця з батьками, особливості навчання в НУШ, впровадження інноваційних підходів до структури та змісту навчання, розуміння чітких орієнтирів, за якими учні розбудовують власні компетентності: здобувають знання, розвивають вміння та формують ставлення допоможуть їх подолати.
Дружньою ліцейською командою будемо вирішувати питання, які ставить перед нами НУШ і наше життя. Вчителі наділені СУПЕРСИЛОЮ, яка допомагає змінюватися, педагог перестає бути центром уваги, а керує освітнім процесом, забезпечуючи гармонійний розвиток дитини відповідно до її вікових та індивідуальних психофізіологічних особливостей і потреб, формуючи загальнолюдські цінності, підтримуючи життєвий оптимізм, розвиваючи самостійність, творчість та допитливість учнів.
Діти - це наше майбутнє ,майбутнє незалежної України!!!