Педагогічна рада з проблеми « Оптимізація процесу соціалізації особистості засобами інноваційного наповнення освітнього середовища шляхом забезпечення взаємодії в процесі підготовки здобувачів освіти до життя у постійно змінних, швидкоплинних умовах сьогодення »

Якою має бути сучасна школа для суспільства, що розвивається? Якою буде школа через десятиліття? Яким має бути учень у сучасній школі? Який учитель має навчати сучасного школяра? Ми живемо у час постійних змін, технологічної революції і нових викликів сучасного суспільства, прискорення темпів оновлення професійних знань.

Ключ до успіху всіх реформ і всіх перетворень – у системі освіти, у руках педагогів. Творчі молоді люди з українськими, європейськими цінностями змінять країну. Нам потрібна освіта, яка формує здатність учня не лише грати за вже встановленими правилами, але й вигравати в умовах постійної зміни ситуації. Ми не тільки маємо дати учню знання, але й навчити постійно вчитися.

У формулі Нової української школи провідне місце належить учителям нової формації, які перебувають в авангарді суспільних і освітніх перетворень, – успішним, умотивованим, компетентним, які є агентами сучасних змін.

З цією метою 12 грудня 2023 року в Дубровицькому ліцеї №2 було проведено засідання педагогічної ради « Оптимізація процесу соціалізації особистості засобами інноваційного наповнення освітнього середовища шляхом забезпечення взаємодії в процесі підготовки здобувачів освіти до життя у постійно змінних, швидкоплинних умовах сьогодення ».

По-першому питанню про  створення  освітнього  середовища, яке мотивує, активізує, зберігає та розвиває виступив директор ліцею Ревук Р.Р.

Про наступність початкової та основної школи щодо реалізація математичної  та мовно-літературної галузі НУШ , які ефективні інноваційні форми та методи роботи на уроках  використовують , поділилися : Чмуневич О.В., вчитель 3-А класу, Гладка О.Ф., вчитель математики 6 клас , Янковська І.А , вчитель 2 -А класу та Жданюк А.В., вчитель української мови 6 класу.

Наступним етапом педагогічної ради була інформаційна сторінка вчителя інформатики Чирук Л.І. про нові компетентності вчителя в умовах воєнного стану. Під час війни школа гуртує дітей, надає їм психологічну підтримку та дозволяє відчувати приналежність до спільноти. Ось чому на кожному уроці слід приділяти час дитячим емоціям, разом учитися їх розпізнавати та контролювати. Нині ми щоденно стикаємось з інформаційною війною, тому дітям важливо вміти критично оцінювати інформацію, виокремлювати фейки та знати, яким джерелам можна довіряти. Тож обов’язково слід познайомити учнів зі словником нейтральної термінології, що включає такі поняття як: військовий конфлікт, збройне протистояння, війна, агресія, гібридна війна, буферна зона, лінія розмежування, зіткнення, сторони конфлікту.

У порядку денному педради ще розглядалися питання  внутрішньої системи оцінювання якості освіти щодо критеріїв оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників  Дубровицького ліцею №2, про стан організації харчування учнів у закладі освіти , про підсумки виконання плану підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2023 р. та про затвердження орієнтовного плану підвищення кваліфікації на 2024 рік.

Адміністрація школи дякує колегам за роботу, бажання змінюватись, вдосконалюватись професійно, бути готовим до реалізації ключової реформи НУШ,  забезпечення взаємодії в процесі підготовки здобувачів освіти до життя у постійно змінних, швидкоплинних умовах сьогодення.